Mersin'de köpek katliamı! Çoban köpekleri tek tek vuruluyor

Mersin'in yayla özelliğine haiz Torosar ilçesine bağlı Arslanköy'de, bir süre ilkin iki çoban köpeğinin öldürülmesiyle süregelen vahşet devam ediyor

Mersin'de köpek katliamı! Çoban köpekleri tek tek vuruluyor
05 Nisan 2021 - 14:11

Mersin'in yayla özelliğine haiz Torosar ilçesine bağlı Arslanköy'de, bir süre ilkin iki çoban köpeğinin öldürülmesiyle süregelen vahşet devam ediyor. Bir süre ilkin 3 köpeği öldürülen Mehmet Cengiz'in bu kez de 2 köpeği vurularak acımazca katledildi. Can çekişen köpeklerinin videosunu çekerken isyan eden Cengiz, fail ya da faillerinin bir an ilkin yakalanmasını istedi.

Arslanköy Mahallesi'nde küçükbaş hayvancılık ile uğraşan kasap Mehmet Cengiz'in, mart ayı başlangıcında 3 çoban köpeği vurularak katledildi. Bu olayın üstünden bir ay geçtikten sonrasında da gece saatlerinde 2 köpeğinin bağırtılarıyla dışarıya çıkan Cengiz, görmüş olduğu görünüm karşısında şok oldu. Mehmet Cengiz, yerde can çekişen 2 köpeğinin son anlarını cep telefonuyla görüntüsünü çekerken isyan etti.

Köpeklerini katleden cani ya da canilerin bundan önce bulunmasını isteyen ve kendi köpeklerinin yanı sıra beslediği sokak köpeklerinin de öldürüldüğünü belirten Cengiz, “10 gün ilkin bir tane de köpeğimin ayağına sıktılar. Hayvan polisini aradım, ‘Barınağı arayın' dediler. Yaralı vardı bir tane barınağa gönderdim tedavi olamadı o da ölmüş. Dört yerine saçma girmişti” dedi. Daha ilkin de bu şekilde olayların yaşandığını sadece kimsenin şikâyetçi olmadığını da hatırlatan Cengiz, “Şu anda tüm mahallelinin, bilhassa kangal köpeği besleyen, hayvancılıkla uğraşanların tepkisi var. Fakat minik bir yer olduğumuz için kimse bu duruma tanık olmak istemiyor. Komşulardan görenler bile ‘Görmedik’ diyorlar. Oldukça acı verici bir durum” diye konuştu.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Çekmiş olduğu öğrenek dolu görüntüleri toplumsal medya hesabından paylaşan Mehmet Cengiz, acı içinde can çekişen hayvanını göstererek, tepkisini şöyleki dile getirdi:
* Burası Arslanköy Mahallesi. Çoban köpekleri av tüfekleriyle gece gece vuruluyor. Yerde kanlar var. İki tane çoban köpeğimi vurdular....
Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum