Minecraft'ın Altın, Demir ve Bakır Madenleri Değişiyor!

Minecraft'ın Caves and Cliffs güncellemesi kapsamında gelen yeni snapshot gösterildi

Minecraft'ın Altın, Demir ve Bakır Madenleri Değişiyor!
08 Nisan 2021 - 12:09

Minecraft'ın Caves and Cliffs güncellemesi kapsamında gelen yeni snapshot gösterildi. 21w14a isminde bu snapshot, Minecraft'ın alışılagelmiş madencilik dinamiklerinde ciddi bir değişimi de bununla beraber getirdi. Bundan bu şekilde demir, altın ve bakır madenleri içinden işlenmemiş materyaller düşecek.

Peki bu ne anlama geliyor? Bundan bu şekilde "Fortune" efsunu ile güçlendirebileceğiniz kazmalarınızın bu madenlerde de çalışabilecek. Bu da daha çok demir, altın ve bakıra daha süratli şekilde ulaşabileceğiniz anlamına geliyor. Bununla beraber kazmanızı "Silk Touch" efsunu ile güçlendirerek düşürdüğünüz blokları da aynı şekilde yakarak materyallere ulaşabileceksiniz.

Doğal ki bu değişimin arkasında, değişen mağara yapısının bulunduğunu da belirtelim. Mojang'in son aylarda yapmış olduğu mühim değişimler ile Minecraft'ın mağaraları artık fazlaca daha değişik taş çeşitlerine ev sahipliği yapıyor. Bu değişiklik ile beraber Mojang, oyuncuların envanterini kısa süre içinde doldurmasının önüne geçmeyi planlıyor.Kaynak Bağlantısı : Oyun Gezer

YORUMLAR

  • 0 Yorum