Ömer Erdoğan: "Maçtan önce takıma söylemiştim"

Süper Lig'in 33

Ömer Erdoğan: "Maçtan önce takıma söylemiştim"
06 Nisan 2021 - 20:39

Süper Lig'in 33. haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük'e 1-0 yenilen Atakaş Hatayspor'un teknik direktörü Ömer Erdoğan, maçın hakkının beraberlik bulunduğunu söylemiş oldu.

Erdoğan, karşılaşmanın peşinden düzenlenen basın toplantısında, "Bizim için fırsat maçıydı, hem altımızdaki Karagümrük'le puan farkını açma adına hem de beşinciliği alıp öne geçmek için iyi bir fırsattı fakat maalesef bunu değerlendiremedik." şeklinde konuştu.

Ömer Erdoğan, "Maçtan ilkin oyuncularımla görüştüğümde zor bir maç olacağını, merkezi fazlaca iyi kapatmamız icap ettiğini, yoksa sorun yaşayacağımızı söyledik. Maçın genelinde o bölgeyi iyi kapattık. Ara sıra top daha çok Karagümrük'te oldu fakat ilk yarı rakibe asla pozisyon vermedik. Bizim de fazla pozisyonumuz yoktu. İkinci yarı da maç ortada giderken Diouf kaleciyle karşı karşıya kaçırdı, sonuçlandırabilseydik buradan galip ayrılabilirdik. Golü yedikten sonrasında gene fırsatlar bulduk beraberliği yakalamak için. Bana bakılırsa maçın hakkının beraberlik bulunduğunu düşünüyorum fakat maalesef yenik olduk." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ı 3-0 yendikten sonrasında oyuncuların rehavete kapılıp kapılmadığını sorusunu cevaplayan Erdoğan, "Rahatlama yarattığını sanmıyorum fakat Galatasaray maçının oldukça yüksek ritmde geçtiğini düşünüyorum. Oyuncularımızı bu kadar kısa zamanda toparlamak fazlaca mümkün değildi. Ara sıra bitkinlik emareleri ortaya çıktı. Oyuncularımız bu maçın ciddiyetini fazlaca iyi biliyorlardı. Rakip yabana atılabilecek bir rakip değil. Bana bakılırsa Süper Lig'de en iyi kadrolardan birine haiz Karagümrük. Mühim oyuncuları var." şeklinde görüş belirtti.

Erdoğan, Boupendza'nın oyuna sonradan dahil olmasının nedenin sorulması üstüne, "Boupendza'nın 10 günlük Kovid-19 süreci vardı. Cumartesi günü 16-17 saatlik seyahat yapmış oldu. Bununla birlikte Galatasaray maçında yerine oynayan Kamara'dan da fazlaca memnundum, onu tercih ettim." değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

İlk 3 Kuponun Tuttur'dan Armağan! Derhal Üye Ol Kazan!


Kaynak Bağlantısı : Sporx

YORUMLAR

  • 0 Yorum