Pazardan aldığı deniz ürünü sayesinde servete kondu

Taylandlı bir adamın ve eşinin hayatı, akşam yemeği için satın aldığı deniz ürünü sayesinde değişti. Polis memuru olan adam, deniz salyangozunun içinden çıkan Melo incisi sayesinde servete kondu ama incinin gerçekliği için yetkililerden onay bekliyor.

Pazardan aldığı deniz ürünü sayesinde servete kondu
14 Haziran 2021 - 05:17
Onun gerçek bir inci olduğunu bilen kişiler ise şimdiden fiyat tekliflerinde bulunuyor. Taylandlı polis memuru Phongsakorn Chantana, her zamanki gibi akşam yemeğini yerken hayatının dakikalar içinde değişeceğini bilmiyordu. Yemek için bir torba deniz salyangozu satın alan ve bunları yemeye koyulan Chantana, bir anda yuvarlak ve sert bir cisim ısırdı. Yediği şeyi tükürdü ama gördüğü şeyin ne olduğunu bilmediği için bununla pek ilgilenmese de karısı bu durum ile yakından ilgilendi. Eşinin bir anda ''Bu bir Melo incisi'' diye bağırmasının ardından ne yapacağını bilemeyen adam, söz konusu inciyi onay için yetkililere göstereceklerini söyledi. Phongsakorn, "Birçok kişiye ve yetkiliye gösterdik.

Bunun Melo Melo incisi olduğunu söylediler. Ancak emin olmak için inciyi muayeneye göndereceğiz. Eğer öyleyse bu bizim için büyük bir şans. Daha gerçekliği konusunda net bir şey yok ama şimdiden fiyat teklifleri alıyoruz. İnsanlar binlerce sterlin teklif ediyor. Açıkçası hala şaşkınız'' dedi.
 
İNCİLER SERVET DEĞERİNDE

Melo Melo olarak bilinen ve deniz salyangozları tarafından oluşturulan portakala benzeyen inciler servet değerinde. Melo incilerinin değerinin ortalama 150 bin sterlin (1 milyon 697 bin TL) olduğu söyledi. Volutidae adı verilen deniz salyangozlarından çıkan Melo incileri genellikle Myanmar kıyılarında Güney Çin Denizi ve Andaman Denizi'nde bulunuyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum