PEKİN'DE ARTIK HERHANGİ BİR ŞEHİRDEN DAHA FAZLA MİLYARDER VAR

Forbes'in en son yıllık zengin listesine göre, Pekin şu anda dünyadaki diğer şehirlerden daha fazla milyardere ev sahipliği yapıyor.İş dergisi, Çin sermayesinin geçen yıl 33 milyarder eklediğini ve şu anda 100 kişiyi ağırladığını söyledi.Bu, 99'u barındıran ve son yedi yıldır en üst sıralarda yer alan New York City'yi bir şekilde geride bırakıyor.

PEKİN'DE ARTIK HERHANGİ BİR ŞEHİRDEN DAHA FAZLA MİLYARDER VAR
16 Nisan 2021 - 01:28
Çin'in Covid-19'u hızlı bir şekilde kontrol altına alması, teknoloji firmalarının ve borsaların yükselişi en üst sıralarda yer almasına yardımcı oldu.
Pekin'in şu anda Big Apple'dan daha fazla milyarderi olmasına rağmen, New York City'deki milyarderlerin toplam net değeri, Pekin'deki meslektaşlarından 80 milyar ABD Doları (58 milyar £) daha fazla kaldı.Pekin'in en zengin sakini, video paylaşım uygulaması TikTok'un kurucusu ve ana şirketi ByteDance'in genel müdürü Zhang Yiming'di. Net değerinin ikiye katlanarak 35,6 milyar dolara yükseldiğini gördü.
Buna karşılık, New York'un en zengin sakini olan eski Belediye Başkanı Michael Bloomberg'in 59 milyar dolarlık bir serveti vardı.


Çin'in e-ticaret patlaması
ABD ile birlikte Çin, salgın sırasında daha fazla insan çevrimiçi alışveriş yaptıkça ve eğlence kaynakları aradıkça teknoloji devlerinin daha da büyüdüğünü gördü.
Bu, bu teknoloji devlerinin kurucuları ve hissedarları için muazzam kişisel servet yaratıldığını gördü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum