Rizeli astronot 'NASA' ve 'Elon Musk''tan gelen telefonlara yanıt vermedi

Rize’nin Ardeşen ilçesinde Filika Sanat Evi’nin kurucuları Mehmet Akif Sipahioğlu (25), Hilal Çayırcı (25), Seher Veziroğlu (24) ve Hacer Altoprak (23), dünyadaki açlık ve muharebeye dikkat çekmek içi

Rizeli astronot 'NASA' ve 'Elon Musk''tan gelen telefonlara yanıt vermedi
06 Nisan 2021 - 16:54

Rize’nin Ardeşen ilçesinde Filika Sanat Evi’nin kurucuları Mehmet Akif Sipahioğlu (25), Hilal Çayırcı (25), Seher Veziroğlu (24) ve Hacer Altoprak (23), dünyadaki açlık ve muharebeye dikkat çekmek için garip bir astronot hazırladı. Bölgesel giyim olan kıl çorap ve arıcı giysisi ile oluşturdukları astronot ile dünyaya bildiri vermeyi amaçlayan gençler, sosyal medyaya yükledikleri videolarla ilgi görmeye başladı. Kimi zaman dertli bir halde şarkı dinleyen kimi zaman ise şakaların hedefi olan Rizeli astronot, NASA ve Elon Musk’tan gelen telefonlara da bakmadı. O görüntüleri sosyal medyada yoğun ilgi görürken, astronotu hazırlayan Filika Sanat Evi’nin kurucularından Mehmet Akif Sipahioğlu, “Filika Sanat Evi’ni geçen yıl kurduk. Öncesinde kitap tahlilleri, fotoğraf, beyazperde atölyelerimiz vardı. Pandemi sürecinde bir kültür sanat dergisi çalışmamız oldu. Bölgeye hitap etme noktasında daha ne yapabiliriz diye düşündük. Farkındalık meydana getirmeye çalıştık ve astronotumuzu kullandık. Bunun sebebi, dünyaya dışarıdan bakan üçüncü göz olarak bakmaya çalıştığımız için astronotu kullandık. Bu astronot herhangi bir astronot olmaktan ziyade bizi yansıtmasını istedik ve buna uygun giysiler kullandık kıl çorabı ve arıcı giysisi şeklinde. Astronotun atmaca şeklinde dışarıdan bakmasını istedik. Ondan sonra bu tarz şeyleri kısa film şeklinde kullandık. Babaannemiz ile beraber üzüntümüzü paylaştık. Astronotumuz dünyadaki açlık ve muharebeye karşı duruştur. O yüzden konuşmuyor ve insanlara yanıt vermiyor” dedi.


NASA ve Elon Musk’tan gelen telefonlara astronotun tepki olarak yanıt vermediğini söyleyen Sipahioğlu, “NASA ve Elon Musk’tan gelen telefonlara yanıt vermiyoruz. Bu sebeple bu açlık ve muharebeye bir tek ülkemizin bir katkısı olacağını düşünüyoruz. Çözümü ve çareyi devletimizde bekliyoruz” İfadelerini kullandı.

“EKİP RUHU VE GÖNÜLLÜLÜK ESASI BAŞARIMIZIN ANAHTARIDIR"

Filika Sanat Evi üyelerinden Hacer Altoprak ise yapmış olduğu...Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 1 Yorum