Rusya 13 havalimanından Türkiye'ye uçuşları yasakladı

TürkRus'ta yer edinen habere bakılırsa, Rusya’nın ülke genelinde 13 havalimanından internasyonal uçuşlara izin vermemesi tepki çekti

Rusya 13 havalimanından Türkiye'ye uçuşları yasakladı
06 Nisan 2021 - 14:40

TürkRus'ta yer edinen habere bakılırsa, Rusya’nın ülke genelinde 13 havalimanından internasyonal uçuşlara izin vermemesi tepki çekti.

Gezim sektörünün bölgedeki temsilcileri “Niçin komşu Rostov-on-Don’dan Antalya’ya uçmanın mümkün olduğu, sadece Volgograd’dan yapılmasına izin verilmediğine” mantıklı bir izahat bulamadı.

Bu yüzden Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin’e, hükümete, Ulaştırma Bakanlığı’na ve Rusya Federal Hava Taşımacılığı Dairesi’ne “yasağın kaldırılması” başvurusu yapılmış oldu.

13 HAVALİMANI İÇİN YASAK

25 Mart’ta federal makamlar Volgograd da dahil olmak suretiyle 13 Rus havaalanından internasyonal uçuşlara izin verdiğini duyurmuştu.

Sadece 29 Mart’ta Federal Hava Taşımacılığı Ajansı bu şehirlerden İngiltere ve Türkiye’ye uçuşları yasakladı.

Türk dinlence beldelerinde charter seferleri düzenlemeye izin verilmesi Volgograd gezim sektörünü isyan ettirdi.

Mahalli basına yansıyan itiraz dilekçesinde, “İngiltere ile aslına bakarsanız federal düzeyde genel bir yasak olduğu aslına bakarsanız malum. Fakat Volgograd yada Krasnodar’dan Türkiye’ye uçmak yasaklanırken niçin komşu Rostov-on-Don yada Astrahan’dan uçmak mümkün?” diye soruldu ve “ayrımcılık” suçlaması yapılmış oldu.

Mahalli gezim temsilcileri, "İnsanlar yasak yüzünden ya uzun süredir beklenen tatillerini iptal etmek zorunda kalacaklar, ya da sözgelişi komşu Rostov-on-Don Havaalanı’ndan Türkiye’ye uçabilmek için ekstradan yedi saatlik bir otobüs yolculuğunu tura ekleyeceksiniz" dediler.

Tur operatörleri, ikinci seçeneğin çocuklu ailelere ve uzun bir yolculuğa dayanamayan emeklilere büyük güçlük yaşatacağı görüşünde.Kaynak Bağlantısı : Patronların Dünyası

YORUMLAR

  • 0 Yorum