Rusya'dan nükleer tsunami torpidosu

Hususi denizaltılardan fırlatılan 2M39 Torpido- Poseidon, 20 metre uzunluğunda ve nükleer başlık taşıyor

Rusya'dan nükleer tsunami torpidosu
09 Nisan 2021 - 08:09

Hususi denizaltılardan fırlatılan 2M39 Torpido- Poseidon, 20 metre uzunluğunda ve nükleer başlık taşıyor. Hedefi ise, denize kıyıdaş ülkelerde „nükleer patlamayla radyoaktif dalgalar yaratmak“ olarak açıklandı.

ÖZEL DENİZALTI EYLÜL’DE HAZIR

Süper tabanca, tecrübe etme aşamasında ve Şimal Kutbu'nda bununla ilgili emek harcamalar yapılıyor. Bu yıl içinde çeşitli denemeler yapılacağı Rusya Müdafa Bakanı Sergei Şoygu tarafınca açıklanırken, Poseidon için hususi olarak hazırlanan Belgorod denizaltısının eylül ayında hazır olacağı açıklandı.

Düşman ülkelerin kıyı kentlerini ve sahillerini radyoaktif tsunamilerle vuracak olan tabanca, bir kaç megatonluk nükleer bomba taşıyor. Bu patlatıldığında, sahil kentlerinde onlarla yıl hiçbir yaşam olmayacağı belirtiliyor.

ETKİSİ ÇOK ÖTELERE UZANIYOR

CNN'nin aktardığı habere bakılırsa ABD, yeni silahın gerçek bulunduğunu şaşkınlıkla deklare etti. Aynı şekilde, Rus tehdidini hisseden Norveç Gizli saklı Servisi Başkanı Koramiral Nils Andreas Stensønes (56) endişeli.

Yeni tür nükleer caydırıcı, stratejik silahın tesirinin kontrol bölgelerinin oldukça ötelerine uzandığı belirtiliyor.Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum