Sakız çiğnemek nelere neden olur? Çok şaşıracaksınız…

Sakızın günlük hayatta çiğnenmesinin kilo verme konusunda herhangi bir destek sağlayıp sağlamadığı hakkında net bir düşünce belirlenmese de bu konuya dair pek çok araştırma yapılmıştır. Bahsi geçen araştırmalar neticesinde zihinsel yönlü aktiviteye olumlu bir katkı sağladığı açıkça belirlenmiştir.

Sakız çiğnemek nelere neden olur? Çok şaşıracaksınız…
22 Haziran 2021 - 21:31
Sakızın tüketilmesinde gerçekleştirilen çiğneme hareketinin beyne olan kan akışını arttırdığı da ortaya çıkmıştır. Bazı uzman kişiler, sakız çiğneme ediminin kilo kontrolü konusunda etkin olarak rol oynadığını söylüyor. Kalori yakma konusunda da bir hayli başarılı olduğunu dile getiriyorlar.

Sabahın ilk saatlerinde şekersiz olması şartı ile 1 saat süresince sakız çiğnemenin 60 kalorilik yakımı da beraberinde getirmekte olduğu biliniyor. Tüm bunların yanında yemek öncesinde ve sonrasında sakız çiğnemiş olan bireylerin çiğnemeyenlere göre daha çok kilo kaybı yaşadığı da görülmüştür.

Sakız çiğneme durumunun kalori yakma konusunda ne denli tesirli olduğu gayet açıkça bilinen bir bilgi olsa bile diyet ve spor yapmadan evvel yalnızca sakız çiğnemek elbette çok etkili olmaz. İçeriğinde şeker olan sakız, şekersiz sakıza nazaran daha kalorili bir seçenek olacak demektir.

Sürekli olarak sakız çiğnemek aynı zamanda çene kaslarının da çalışmasını sağlayarak daha ince bir yüze sahip olmanızı kolaylaştırır. Tabii bu konuda hızlı bir sonuç beklememelisiniz. Bu tamamen zamana yayarak uygulamanız gereken bir yüz inceltme yöntemi olmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum