'Şarkıcılık bitti' diyen Coşkun Sabah'ın yeni işi belli oldu

Müzisyen Coşkun Sabah , arkadaşı Özkan Özadalı ile beraber, Eskişehir'in Tepebaşı ilçesine bağlı Emirceoğlu Mahallesi'nde ortalama 1 milyon liralık yatırımla, 1780 metrekarelik tavuk çiftliği kurup, 1

'Şarkıcılık bitti' diyen Coşkun Sabah'ın yeni işi belli oldu
08 Nisan 2021 - 16:03

Müzisyen Coşkun Sabah , arkadaşı Özkan Özadalı ile beraber, Eskişehir'in Tepebaşı ilçesine bağlı Emirceoğlu Mahallesi'nde ortalama 1 milyon liralık yatırımla, 1780 metrekarelik tavuk çiftliği kurup, 15 bin tavukla yumurta üretimine başladı.

Tesisin açılışına katılan Coşkun Sabah, arkadaşı ve hem de ortağının tavsiyesiyle bu işe girdiğini belirterek, “Ortağım Özkan bey bana düşünce verdi. Bunun güzel bir meslek bulunduğunu, hakkı ile yapıldığı taktirde netice alacağımızı söylemiş oldu. İyi ki de yapmışım. Burada 15 bin tavuk var. Bu sektöre girdiğim için fazlaca mutluyum. Devletimizin de hayvancılığa fazlaca büyük bir ilgisi, desteği var. Eskiden, 'Hani Coşkun var ya sanatçı, besteci Coşkun' derlerdi. Şimdi ise 'Yumurtacı Coşkun' diyecekler" dedi.

"SANATÇI DOSTLARIM ÖZENİYOR"

Sanatçı arkadaşlarının, yapmış olduğu bu işe özendiklerini ifade eden Sabah, “Bu iş aslına bakarsak latife ile başladı. Özelikle sanatçı dostlarım da imrendi diyebilirim. Oldukça pozitif yönde buluyorlar. Pandemi ile birlikte artık müzisyenlik, sanatçılık, şarkıcılık bitti. Hayatımızın bir başka türlü idame olması lazım. Daha da ileri gitmeyi düşünüyorum. Ortağım Özkan Bey ile beraber ihracat da düşünüyoruz. Müzisyenlik doğal ki bitecek değil. Şarkılarımız ve bestelerimizle halkımıza hizmette bulunduk. Bundan sonraki yıllarda besteciliğe, ilave olarak bir de yumurta sektöründe hizmette bulunacağız. Müzik sektörünün krizde olduğu bu pandemi döneminde 'Hakkaten zekice bir iş' diyenler çoğunlukta. Bence de birazcık özeniyorlar, imreniyorlar. Konuşmalarından hissediyorum. Şundan dolayı hakikatten bitti. 10-11 aydır asla kimse para kazanamıyor. Kazanç bitti bizim meslekte. Şundan dolayı bu pandemi meslek seçiyor. Bu işten muzdarip olan sanatçılık, müzik sektörü. Onun için isabetli bir iş yaptık. Kendi kendimize pozitif enerji yollayalım. Tanrı yolumuzu açık etsin diyorum” diye konuştu.

"KAZANDIĞIM PARAYI MÜZİK SEKTÖRÜNE YATIRACAĞIM"

Yumurta sektöründen kazanılmış olduğu parayı müzik sektörüne yatıracağını söyleyen Sabah, her 6 ayda bir yeni şarkı ile müzik yaşamını sürdürmeyi hedeflediğini söylemiş oldu. Sabah, “Şöyleki bir düşüncem var, bu işten kazandığım parayı kendi mesleğime, müzik hayatına yatıracağım. Bu işi büyüteceğim, daha genciz. Bana 'Niçin Eskişehir?' diye soruyorlar. Tavukların sevilmiş olduğu bir iklim var. Şu...Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum