Savunma Sanayii İcra Komitesi'nden kritik açıklama

Müdafa Sanayii İcra Komitesi, gündeminde yer edinen mevzuları görüşmek suretiyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı

Savunma Sanayii İcra Komitesi'nden kritik açıklama
02 Mart 2021 - 16:57

Müdafa Sanayii İcra Komitesi, gündeminde yer edinen mevzuları görüşmek suretiyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde meydana gelen görüşmede, TSK ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve ulusal sistemlere yenilerini eklemeye yönelik mevzular ele alındı. Bu kapsamda komünikasyon ve data sistemleri, cephane ve füzeler, çeşitli platformlar, modernizasyonlar ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projeler karara bağlandı.

Türk müdafa sanayiinin açık yada gizli saklı ambargolarla hedef alındığı vurgulanan görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde daha kuvvetli ve dizgesel çalışmanın, kurumlar arası koordinasyonun ve maliyet etkin yönetimin önemine dikkat çekildi.

Açıklamada, “Türkiye yerli ve ulusal sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlılığıyla, tam bağımsız müdafa sanayii hedefine güvenli adımlarla ilerlemeye devam edecektir.” denildi.

Kaynak Bağlantısı : https://www.karar.com/turk-savunma-sanayii-acik-veya-gizli-ambargolarla-hedef-aliniyor-1607676

YORUMLAR

  • 0 Yorum