Sedat Peker'in Makedonya'da sahte evrakla ikamet ettiği ortaya çıktı

Zagreb Radyosu'nun aktardığına nazaran; Türkiye'den ayrılan organize kabahat şebekesi lideri Sedat Peker'in Makedonya'da düzmece evraklarla ikamet etmiş olduğu ortaya çıktı

Sedat Peker'in Makedonya'da sahte evrakla ikamet ettiği ortaya çıktı
07 Nisan 2021 - 01:26

Zagreb Radyosu'nun aktardığına nazaran; Türkiye'den ayrılan organize kabahat şebekesi lideri Sedat Peker'in Makedonya'da düzmece evraklarla ikamet etmiş olduğu ortaya çıktı. Balkan Insight'in haberine nazaran; Peker'e düzmece belge düzenleyen polisler tutuklandı.

Şimal Makedonya'da düzmece evrak düzenlemekle suçlanan polislere operasyon düzenlendi. Operasyonda 10 polis memuru tutuklandı.

Makedonya İçişleri Bakanlığı, salı günü yapmış olduğu açıklamada, şu ana kadar yabancı vatandaşlara düzmece geçişlik ve kimlik belgeleri veren polislerin tutuklandığını kaydetti.

PEKER ADINA SAHTE KİMLİK DÜZENLENMİŞ

Tutuklanan polislerin Sedat Peker'e de düzmece kimlik belgesi düzenlemiş olduğu ortaya çıktı. Basına yansıyan belgede, Peker adına düzenlenen düzmece kimlikte Djadin Ademovski adı yer ediniyor. Peker'in Makedonya'da Djadin Ademovski adını kullandığı öne sürüldü.


PEKER'İN KAÇTIĞI İDDİA EDİLDİ

Peker'in operasyonu evvelde haber almış olduğu ve kaçtığı iddia ediliyor. Bir süre süre ilkin yerleştiği Şimal Makedonya Cumhuriyeti'nden kısa süreli kalış amacına aykırı davranması ve belirlenen ikametgâhını kötüye kullanımı sebebiyle sınır dışı edilen Peker'in, Kosova'ya sığındığı ortaya çıkmıştı. Peker, Türkiye'den ayrıldıktan sonrasında Karadağ'a gitmişti. Sadece bu ülkede 2021 senesinde oturumu yenilenmediği için Kosova, Makedonya ve Karadağ içinde mekik dokuduğu öne sürülüyordu.

Kabahat örgütü lideri Peker, aylar ilkin çekmiş olduğu Youtube videosunda devrin Gömü ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kendisini hedef aldığını ileri sürmüş peşinden özür dilemiş ve bir yanlış anılşılma bulunduğunu ileri sürmüştü.Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum