Seferihisar Belediyesi'nden dar gelirli yurttaşlara zeytin yağı

Seferihisar Belediyesi'nden meydana getirilen açıklamada "İilçe genelindeki 100 dönümlük zeytinliklerinden elde edilmiş ürünleri gene kendisine ilişkin Beyler Köyü’nde kurulu fabrikada işledi

Seferihisar Belediyesi'nden dar gelirli yurttaşlara zeytin yağı
07 Nisan 2021 - 15:57

Seferihisar Belediyesi'nden meydana getirilen açıklamada "İilçe genelindeki 100 dönümlük zeytinliklerinden elde edilmiş ürünleri gene kendisine ilişkin Beyler Köyü’nde kurulu fabrikada işledi. Elde edilmiş zeytinyağları ise Seferihisar Belediyesi'nin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne kayıtlı dar gelirli yurttaşlara dağıtılmaya başlandı. Seferihisar Belediyesi, bilhassa pandemi sebebiyle büyük maddi sorun çeken dar gelirli yurttaşlara her ay tertipli olarak 2'şer litrelik pilastik şişelerde zeytinyağı vereceK" denildi.

Seferihisar Belediye Başkanı CHP'li İsmail Erişkin, yurttaşların neredeyse ayçiçek yağı ile aynı fiyata gelen zeytinyağına ulaşmakta sorun yaşadığını belirterek "Ikimiz de (Seferihisar'da kaynamayan tencere bırakmayacağız) diyerek bu projeye başladık. Belediyemize ilişkin zeytinliklerimizden topladığımız zeytinin yağlarını gerekseme sahibi vatandaşla buluşturuyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaya yılmadan devam edeceğiz” dedi.
Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum