Şehit olan pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep törenle memleketine uğurlandı

Konya'daki 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlu 134'üncü Filo Komutanlığı'na bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları'na ilişik NF-5 uçağı, eğitim uçuşu için havalandıktan kısa süre sonrasında Aslım ç

Şehit olan pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep törenle memleketine uğurlandı
08 Nisan 2021 - 10:26

Konya'daki 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlu 134'üncü Filo Komutanlığı'na bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları'na ilişik NF-5 uçağı, eğitim uçuşu için havalandıktan kısa süre sonrasında Aslım çöplük alanına düştü. Kazada, Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep şehit oldu.

Şehit Gençcelep'in uçağın organize endüstri bölgesindeki iş yerlerine düşmesini önlemek için boş araziye manevra yapmış olduğu üstünde durulduğu açıklandı.

ŞEHİT EŞİ GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Şehit Pilot Yüzbaşı Gençcelep için bugün 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda merasim düzenlendi. Törene, Konya Valisi Vahdettin Özkan, 3'üncü Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Fidan Yüksel, mesai arkadaşları, eşi Nurcan, evlatları Kayra (8) ve Kaan (3), anası Nuray ve babası Mehmet Gençcelep katıldı. Nurcan Gençcelep, eşinin cenazesi askerler tarafınca omuzlara alındığı sırada gözyaşlarına hakim olamadı, ''Bizi iyi mi bırakıp gidiyorsun'' dedi.


Bu sırada oğlu Kayra Gençcelep de babasının tabutunu bakıp ağladı. Olan bitenden Kaan ise bir eliyle kendisine verilen simidi yerken, öteki eliyle de ağabeyinin elinden tuttu. Şehit Gençcelep'in cenazesi, ailesinin de bulunmuş olduğu askeri uçakla memleketi Trabzon'a uğurlandı.

2003 YILINDA HAVA HARP OKULUNA GİRDİ

2003 senesinde Hava Harp Okulu'na giren Gençcelep, 2007 senesinde teğmen rütbesiyle İzmir'deki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda göreve başladı. Değişik üs komutanlıklarında vazife icra eden şehit Gençcelep, son olarak gene 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan Konya'daki 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na atandı. Burada Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın akrobasi timi Türk Yıldızları'nda ortalama 100 saat uçuş yapmış oldu.Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum