Son dakika… Kılıçdaroğlu: Tümüyle kontrolünü kaybetmiş bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde; ülkede yaşanmış olan ekonomik kriz, emekli amiraller ile alakalı gözaltı sonucu ve corona virüsü salgını var

Son dakika… Kılıçdaroğlu: Tümüyle kontrolünü kaybetmiş bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız
06 Nisan 2021 - 13:52

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde; ülkede yaşanmış olan ekonomik kriz, emekli amiraller ile alakalı gözaltı sonucu ve corona virüsü salgını var. Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satır başları şöyleki:

– Türkiye değişik bir sürecin içine evrilmeye başladı. Sıkıntılı bir tablo var. Tümüyle kontrolünü yitirmiş bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız. Çaresizliğini örtbas etmek için sağa sola hücum eden bir tek şahıs yönetimiyle karşı karşıyayız.

– Yaşam kurtarmak için hayatlarını feda eden sıhhat çalışanlarının elleri öpülmez mi? Bir istekleri vardı. “Covid-19 meslek hastalığı duyuru edilsin” dediler. Yapmadılar. Niçin? Vicdan yok mu sizde?

– İzmir’de elleriyle yapmış olduğu takı satarak geçimini sağlıyordu. Yatarak tedavi olması gerekiyordu bir türlü boş yatak bulunamadı. 21. yüzyıl Türkiye’sinde yatak bulunamadı, yaşamını yitirdi. Sorumlusu kim? Beyefendi bu işin baş sorumlusu sensin.

– 16 yaşındaki kıza maskeyi nizami takmadığı için 900 TL ceza kesiliyor. Kızı çağırıyorlar, ya bu parayı öde ya da babana haciz işlemi yapacağız diyorlar. Pes!Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum