Spotify'dan yeni özellik; sesli komut ile uygulama çalışacak

En popüler müzik uygulamalarından Spotify, bir süredir üstünde çalmış olduğu "Hey Spotify" komutu ile uygulamayı çalıştırma hususi durumunu, bazı kullanıcılar için hizmete sundu

Spotify'dan yeni özellik; sesli komut ile uygulama çalışacak
06 Nisan 2021 - 12:19

En popüler müzik uygulamalarından Spotify, bir süredir üstünde çalmış olduğu "Hey Spotify" komutu ile uygulamayı çalıştırma hususi durumunu, bazı kullanıcılar için hizmete sundu. 

Spotify, bu özellik kapsamında "Hey Spotify" komutu ile telefona dokunmadan açılabiliyor. Spotify geliştiricileri, uygulamanın yalnızca "Hey Spotify" ve sonrasındaki komutları kaydettiğini, sesli veri kullanımına ilişkin gizlilik politikasında açıkça belirtiyorlar.

Ayrıca, Spotify'ın yerleşik olarak sunulan sesli denetim özelliği esasen bulunuyor. Sadece uygulama, bugüne dek sesli komutlarla aktifleştirilemiyordu. İşte bu özellik, uygulamanın başlamasının da sesli komutlarla yapılmasını sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar, telefonlarını ellerine bile almadan Spotify kullanmaya başlayabilirler. Özelliğin tüm kullanıcılara ne vakit ulaşacağı, şu an için bilinmiyor.

 

 Kaynak Bağlantısı : T24

YORUMLAR

  • 0 Yorum