The Last of Us Part 2, BAFTA Adaylıklarında Rekora İmza Attı

Geçtiğimiz senenin fazlaca tartışılan oyunlarından birisi The Last of Us Part 2 olmuştu

The Last of Us Part 2, BAFTA Adaylıklarında Rekora İmza Attı
02 Mart 2021 - 17:08

Geçtiğimiz senenin fazlaca tartışılan oyunlarından birisi The Last of Us Part 2 olmuştu. Oyun severleri ikiye bölse de ödül törenlerinde jüriler içinde bu şekilde bir fark olmadığını, ödülleri silip süpürdüğünü gördük. Bu gidişle tüm zamanların en fazlaca ödül alan oyunu olarak da uzun bir süre süresince kendisinden bahsettirmeye devam edecek.

BAFTA Game Awards için adaylıkların açıklanmasıyla TLOU 2’nin yeni bir rekora imza attığını da gördük; 13 dalda ödüle aday yayınlandı ve bu, şimdiye kadar bir oyunun ulaşmış olduğu en yüksek sayı olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Adaylıkların genelinde de Sony’nin yüzünü güldürecek bir tablo söz mevzusu. Ghost of Tsushima 10 dalda, Marvel’s Spider Man: Miles Morales 7 dalda, Dreams 6 dalda ve Sackboy: A Big Adventure 4 dalda aday gösterildiler.

Bunun haricinde dikkat çekici adaylıklar ise; geçtiğimiz yıl bizim de favorilerimizden olan Hades’in 8 dalda aday gösterilmesi ve Animal Crossing: New Horizons ile Fall Guys’in 5 dalda adaylıkları olarak sıralanabilir. Senenin Oyunu için halk oylaması sayfasına da şuradan ulaşabilirsiniz.

Bakalım TLOU 2, bu adaylıkların kaçında ödülle ayrılacak, törenin en fazlaca ödüle layık görülen oyunu olabilecek mi, sürpriz ödüller görecek miyiz yoksa favori görülen oyunlar mı ödüle uzanacak? Bu sorularımızın tamamı 25 Mart’ta gerçekleştirilecek ödül töreninde yanıtını bulacak.

Kaynak Bağlantısı : https://oyungezer.com.tr/haber/the-last-of-us-part-2-bafta-adayliklarinda-rekora-imza-atti

YORUMLAR

  • 0 Yorum