Trump'ın Dışişleri Bakanı Mike Pompeo televizyon yorumcusu oluyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde Dışişleri Bakanı olan Mike Pompeo'nun yeni işi belli oldu

Trump'ın Dışişleri Bakanı Mike Pompeo televizyon yorumcusu oluyor
09 Nisan 2021 - 06:20

Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde Dışişleri Bakanı olan Mike Pompeo'nun yeni işi belli oldu. Trump'ın en büyük destekçilerinden olan Fox News'da Pompeo'nun yorumcu olarak çalışmaya başlamış olacağı Fox News CEO'su Suzanne Scott tarafınca duyuruldu.

Scott yapmış olduğu açıklamada, “Mike Pompeo ABD’da dış siyaset mevzusunda ve ulusal mevzularda en malum ve güvenilen adlardan biri“ dedi. Scott, daha ilkin CIA başkanlığında da bulunmuş olan Pompeo'nun kendilerini takip eden milyonlarca seyirciye değişik bir görüş açısı getireceğini belirtti.

“SAÇMALIKLARDAN UZAK BİR BARIŞ”

Pompeo ise yapmış olduğu açıklamada, “Eski bir dış ilişkiler uzmanı ve Kurultay üyesi olarak Fox News'te başlayacağım yeni görevde seyircilere açık, jeopolitik ve internasyonal ilişkilerde saçmalıklardan uzak bir bakış ve Ilkin ABD politikasının ABD’nın rahatına ve güvenliğine getirmiş olduğu yardımları anlatacağım“ dedi.

Pompeo'nun ekrana ilk çıkışının ise 9 Nisan’da “Fox & Friends” sabah şovunda olması planlanıyor. Pompeo'nun senelik 570 bin dolarda fazla maaş alması planlanıyor. Pompeo'nun Fox News ile yapmış olduğu anlaşmanın bilgileri açıklanmazken, antak kalma rakamının daha ilkin Trump yönetiminde ulusal güvenlik danışmanı olarak çalışmış John Bolton'un Fox News ile yapmış olduğu senelik 569 bin dolarlık anlaşmanın oldukca üstünde olduğu tahmin ediliyor.Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum