TWİTTER'DA MAVİ TIK İÇİN YOĞUN TRAFİK! MAVİ TIK NASIL ALINIR?

Hesap doğrulama işlemini birkaç yıl önce durduran Mikro-blog platformu doğrulama işlemlerine tekrar başladı. Ancak yoğun talebin yaşanmasıyla 8 günün sonunda başvurular askıya alındı.

TWİTTER'DA MAVİ TIK İÇİN YOĞUN TRAFİK! MAVİ TIK NASIL ALINIR?
01 Haziran 2021 - 00:17
Hesap doğrulama başvurularını yıllar sonra tekrar başlatan Twitter, yoğun talep ile karşılaşınca işlemleri askıya aldı. 8 gün açık tuttuğu hesap doğrulama başvurularının incelenerek tekrar açılacağını bildirdi. 2017 yılından itibaren Twitter’da mavi tık almak isteyenler formun açılmasını bekliyordu. Mavi tık almak için doğrulama işlemleri altı ayrı kategori üzerinden yapılacak. Twitter’dan mavi tık alabilecek kişisel ve kurumsal hesapların sınıflandırılması; resmî kurumlar, şirketler, haber kuruluşları ve gazeteciler, spor ve oyun, aktivizm ve etkisi bulunan diğer kişiler şeklindedir. Doğrulama özelliği aşamalı olarak kullanıcılara sunuluyor. Bu sebepten dolayı hesap doğrulama bölümünü görmek birkaç gün alabilir. Yapılan açıklamaya göre herkes için geçerli temel kurallar bulunuyor. 

MAVİ TIK NASIL ALINIR?

Kullanıcılar, Twitter hesaplarını doğrulatmak için profil fotoğrafı, profil adı son 6 ayda en az bir kere giriş yapılmış aktif bir hesap, hesabın son 1 yılda devre dışı kalmamış olması, e-mail adresi ve telefon numarası gerekir. Ayrıca şirket resmi kimlik, mail ya da resmi bir internet sitesine ihtiyaç duyuyor. Yapılan başvurular birkaç gün incelemeye alınır. Ret cevabı alanlar 30 gün içerisinde tekrar başvuruda bulunabilirler. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum