Yalnızca Oyun Aşkıyla Yanıp Tutuşsalar da Yurtta Kalmakla Sınanan Gamer'ların Bileceği 13 Şey

Eğitim için evinden ayrılan ve yurtta kalan oyuncuları öteki tüm etkenler kadar zorlayan şeylerden biri de asla şüphesiz  oyunlar ile olan bağını sürdürmeye çalışmaktır

Yalnızca Oyun Aşkıyla Yanıp Tutuşsalar da Yurtta Kalmakla Sınanan Gamer'ların Bileceği 13 Şey
02 Mart 2021 - 16:28

Eğitim için evinden ayrılan ve yurtta kalan oyuncuları öteki tüm etkenler kadar zorlayan şeylerden biri de asla şüphesiz  oyunlar ile olan bağını sürdürmeye çalışmaktır.

1. Asla doğru dürüst çekmeyen yurt interneti

Bir sürü kişinin kullandığı o web ile bırakın oyun oynamayı, herhangi bir web sayfasını açabilirseniz kendinizi çoğunlukla talihli sayarsınız. Hele bir de her insanın yurtta olduğu yoğun saatlerde... Cehennemin 7. katında buna fazlaca benzer deneyimler olduğuna eminiz.

2. Oyun oynayabilmek için web kafeleri konut tutmak

Her oyuncu yanında götürebileceği bir oyun aletine haiz olmayabiliyor. Haiz olsa bile çeşitli sebepler rahatça oyun oynamayı zorlaştırıyor. İşte bu aşamada devreye web kafeler giriyor. Saatlerce aynı koltuktan kalkmadan oyun oynamak, kimi zaman dostlar ile beraber oynanan oyunlar, özlendiniz.

3. Sesinizden rahatsız olan oda arkadaşı

Oyun oynarken kimi süre kendimizi kaybedebiliyoruz bu bir gerçek. Klavyenin tıkırtısından, kulaklıktan sızıp gecenin sessizliğini delen oyun sesinden ve bizim söylenmelerimizden rahatsız olan oda arkadaşlarımız da olabiliyor elbet. Ortak bir alanı paylaştığımızı unutmamak gerek.

4. El konsolu ya da gaming laptop hayalleri oluşturmak

Taşınabilir bir oyun aleti yurtta kalan bir oyuncunun bir çok sorununa ilaç olacaktır. En fena ihtimalle oyun dünyasından tamamen kopmamanızı sağlayacak bu cihazlar yurtta kalan oyuncular için adeta bulunmaz nimettir.

5. Mobil veri ile online oyun oynamaya çalışmak

Çekmeyen ve asla beklediğiniz performansı göstermeyen yurt interneti karşısında bir çok oyuncu çözümü kendi mobil web paketini devreye sokmakta bulur. İşin ucunda paket aşım uyarısı, kabarık bir satmaca ve tüm ay internetsiz dolaşmak olsa bile oyun aşkı engellenemez.

6. Uygun bir odada oyun geceleri düzenlemek

Dost grubundan kimin odası müsaitse onun odasında toplanılır ve sabaha kadar sürecek oyun seansları adım atar. Bazen odayı kontrole gelebilecek yurt görevlisine çaktırmaya emek harcayarak küçük çaplı bir oyun partisi düzenlemenin heyecanı ise anlatılmaz yaşanır.

7. Oyun turnuvaları düzen etmek

Bireysel ya da odalar arası oyun turnuvaları düzenlemek de bunaltıcı olabilen yurt hayatında bir gamer'ın kaçış yollarından birisidir. Çoğu zaman PES ya da FIFA yüklü bir cihaza kontrolcü takılarak düzenlenen bu mini turnuvalarda coşku ve rekabet de dorukta olur.

8. Eve çıkıp rahatça oyun oynama hayalleri oluşturmak

Bu kimimiz için eve çıkıp aile evindeki sistemi getirmek olur, kimimiz için düzgüsel bir web bağlantısının özlemi, kimimiz için ise hiçbir sınır olmadan oyun oynamanın rahatlığı. Fakat yurtta kalan her gamer eve çıkıp oyun başlangıcında rahat rahat sabahlamanın hayalini minimum bir kez kurar.

9. Oyun cihazını can pahasına saklayıp korumak

Yurtlar tanımadığımız insanlarla beraber yaşadığımız alanlar olduğundan ara sıra istenmeyen vakalar da başa gelebiliyor. Haliyle odamızdan çıkarken oyun oynadığımız aleti da bir güzel saklayarak dışarı adım atıyoruz. Bazı yurtlarda kapıların kilitlenememesi de bir şeyler gizleme durumunu mecburi hale getirebiliyor.

10. Single player oyunlara yönelmek

İnternet bağlantısının gerek oyun indirmeyi, gerekse de oyunlara bağlanmayı neredeyse olanaksız hale getirmesi yurtta kalan oyuncuları tek oyunculu oyunlara iter. Yurtta kalınan dönem bununla beraber bir fazlaca mükemmel tek oyunculu oyunu da bitirme şansı kazandığınız zamanlardır.

11. Aile evinden oyun depolayarak geri dönmek

Aile evinde stabil bir web bağlantısına kavuşulduğu anda yapılacak ilk şey elbet kucak kucak oyun depolamaktır. Fırsattan istifade araya bir kaç film ve dizi kısmı de sıkıştırılır ve yurda öyleki dönülür.

12. Arkadaşlarla oyun CD'si takaslamak

Yurtta sizin şeklinde oyunlara sevdalı dostlar bulabildiyseniz şanslısınız. Bigün biri elinde bir oyun CD'si ile gelebilir. Sonrasında o CD tüm yurtta elden ele dolaşır, her insanın bilgisayarına bir halde yüklenir.

13. Oyun oynayan arkadaşı pür dikkat seyretmek

Hele bir de sürükleyici hikayeye haiz bir oyun oynanıyorsa bu fiil apayrı bir zevk verir. Bir yurt odasında toplanıp her seçimin oyunun kaderini etkilediği bir oyunu oynayan arkadaşı seyretmek kimi süre film izlemenin verdiğinden daha çok keyif verebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum